ORTA KARADENİZ TURU / 2 GÜN 1 GECE

rating
 • 399,00TL

1.GÜN   ( TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - SİNOP İSTİKAMETİNDE HAREKET)

 

Hareket Noktaları :  TRABZON: 23.00  /  GİRESUN: 01.00  /   ORDU: 02.00

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Sinop’a ulaşıyoruz.

 

 

2. GÜN   ( SİNOP-ERFELEK - TATLICA ŞELALERİ - SİNOP KALESİ - ŞEHİTLER ÇEŞMESİ - SİNOP   CEZAEVİ - PERVANE MEDRESESİ - ULU CAMİİ - ARKEOLOJİ MÜZESİ - HAMSİLOS FİYORDU )

 

Sabah alacağımız kahvaltının ardından KARASU DERESİ üzerinde bulunan irili ufaklı 28 Şelalenin oluşturduğu TATLICA TAKIM ŞELALELERİ'ne hareket ediyoruz. Burada sizlerle yürüyüşümüzü yaptıktan sonra ERFELEK’te öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Sinop merkeze geçerekSİNOP KALESİ'ni ziyaret ediyoruz. Kale ziyaretinin ardından 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı esnasında Sinop’ta şehit düşen askerlerimizin anısına onların ceplerinden çıkan paralarla yapılan ŞEHİTLER ÇEŞMESİ’ni görüyoruz ve ardından birçok ünlü ismin de hapis yattığı “Anadolu’nun Alkatrazı “ olarak adlandırılan 1999 yılında kapatılıp müze olarak kullanılan TARİHÎ SİNOP CEZAEVİ'ne gidiyoruz.Cezaevi gezimizin ardından PERVANE MEDRESESİ, ULU CAMİ ve ETNOGRAFYA VE ARKEOLOJİ MÜZESİ gezilerimizi de tamamladıktan sonra HAMSİLOS FİYORDU'nu görmeye gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz SAMSUN VEZİRKÖPRÜ ŞAHİNKAYA KANYONU Tekne Turuna ekstra katılabilirler.

 

Kahvaltı: Tesiste serpe veya açık büfe (ekstra)

Öğle Yemeği: Tesiste yöresel Sinop mantı menü (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü

Konaklama: SAFRANBOLU

 

 

3. GÜN  (SAMSUN – ONUR ANITI – GAZİ MÜZESİ – BANDIRMA VAPURU - FERHAT İLE ŞİRİN -    YALI BOYU EVLERİ - KRAL KAYA MEZARLARI)

 

Otelde aldığımız sabah kahvaltısı ardından Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan BANDIRMA VAPURU'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan ATATÜRK ONUR ANITI'nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olanMANTIKA PALACE(GAZİ MÜZESİ)'ı ziyaret edip Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ ve MUMYA MÜZESİ ile başlıyoruz. Müzede Hititler'den Romalılar'a, Selçuklu'dan, Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. BAYEZİD KÜLLİYESİ, YALI BOYU, ŞEHZADELER PARKI, SAAT KULESİ, HAZERANLAR KONAĞI gezileri sonrasındaYEŞİLIRMAK VADİSİ kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen KRAL KAYA MEZARLARI'nın panoramik görüp fotoğraflıyoruz. Aşkları tarihe mal olmuş FERHAT İLE ŞİRİNefsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra dönüş için hareket ediyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe

Öğle Yemeği: Yöresel açık büfe (ekstra)

 

 

GEZİLECEK YERLER

 

 • Karasu Deresi
 • Tatlıca Takım Şelaleleri
 • Erfelek
 • Sinop Kalesi
 • Şehitler Çeşmesi
 • Sinop Cezaevi
 • Pervane Medresesi
 • Ulu Camii
 • Etnografya ve Arkeoloji Müzesi
 • Hamsilos Fiyordu
 • Bandırma Vapuru
 • Atatürk Onur Anıtı
 • Gazi Müzesi
 • Amasya Arkeoloji Müzesi
 • Beyazıd KülliyesiDÖNÜŞ: 17:00

VARIŞ: 23:45 (TRABZON)

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe Veya Serpme 1 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe Veya Set Menüden oluşan 1 akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Araç Detayları Uyarılar Kısmında Yer Almaktadır)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü içerisindeki Tüm İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • 17 Ağustos 2018 Cuma  ( Bayram Turu )
 • 21 Ağustos 2018 Salı ( Bayram Turu )
 • 24 Ağustos 2018 Cuma ( Bayram Turu )
 • 31 Ağustos 2018 Cuma
 • 5  Ekim 2018 Cuma
 • 2 Kasım 2018 Cuma

 

MÜZE KART BİLGİSİ

 

Müze kart tur fiyatına dâhil değildir (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde müze kart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müze kart ekletebilirler. Satış esnasında müze kart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müze kart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır, bu durumlarda fiyat farkı  olursa misafirlerimizden talep edilebilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 1 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.

Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

 

REHBER TAVSİYESİ

 

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

 

İKLİM ŞARTLARI

 

Dört mevsimi yağışlı olabilen genelde ılıman bir iklim tipidir. Cephe ve orografîk yağışlar hâkimdir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C'ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C'ın üzerindedir. Zaman zaman kuzeybatıdan gelen soğuk hava kütleleri bölgeyi etkilese de bu etki bölgenin doğusuna gidildikçe kaybolur. Bölge coğrafî özelliklerine göre, sıcaklık ve yağış bakımından değişiklikler göstermektedir. Karadeniz üzerinden gelen serin ve nemli havanın Kuzey Anadolu Dağları boyunca yükselmesi ile yağışlar meydana gelir. Doğu Karadeniz Bölümü'nde yüksekliğin fazla olması nedeniyle en fazla yağış bu bölümde görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 2000 mm'dir (Rize 2300 mm. Bölge genelinde yıllık yağış miktarı özellikle Doğu Karadeniz Bölümü'nde 2000 mm'nin üzerine çıkabildiği gibi Orta Karadeniz Bölümü'nde 600 mm'ye kadar düşebilmektedir.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Bahar Gezileri’nde saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Bahar Gezileri misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 14 Kişidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffaka namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

 ULAŞIM

 

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.