KAPADOKYA TURU / 4 GÜN 2 GECE

rating
 • 749,00TL
 • Tur Kodu:BGKA01
 • Yer Durumu:Yer var

Etiketler: Kapadokya Turu, Kültür Turu, Kapadokya

1. GÜN  ( TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - ÇORUM - AVANOS İSTİKAMETİNDE HAREKET)

 

Hareket Noktaları: TRABZON: 18.00  /  GİRESUN: 20.00  /  ORDU: 21.00  /  SAMSUN: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Göreme’ye ulaşıyoruz.

 

 

2. GÜN  ( GÜVERCİNLİK VADİSİ - GÖREME - YERALTI ŞEHRİ - ÜRGÜP )

 

Belirtilen noktalardan hareket ederek Göreme'ye ulaştıktan sonra Balon turlarını izleyerek Kapadokya serüvenimize başlıyoruz. Balon seyri bittikten sonra extra alacağımız kahvaltı sonrası kayalara oyulmuş küçük küçük güvercin yuvalarının ve herkesin merak ettiği Nazar Boncuklu Ağaç'ın bulunduğu GÜVERCİNLİK VADİSİ'ne varıyoruz. Buradaki güvercinlere yem verip fotoğraflarımızı çektikten sonra, volkanik bölge olduğu için değerli ve yarı değerli taşların işlendiği ve gösterildiği ONİX DEĞERLİ TAŞ ATÖLYESİ'ne gidiyoruz. Burada yapılan sunumun ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Hız kesmeden insanların yerin altına soğuktan, sıcaktan, savaştan kaçıp sığınmak için yaptıkları yeraltı şehirlerinden biri olan KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ ziyaretimiz başlıyor. Buradaki tarihi dokuyu hissettikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından ÜRGÜP merkezde panaromik turun ardından bir aralar çok yoğun izlenen dizi olan ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağa gidiyoruz. Ardından dileyenler için ŞARAP MAHZENLERİ'nde şarap tadımı için serbest zaman veriyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)

Öğle Yemeği: Set menü (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

Konaklama: Elite Cave Suites Hotel vb.

 

3. GÜN  ( DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ - SELİME KATEDRALİ - NARLI GÖL )

 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından IHLARA VADİSİ ' ne varıyoruz. Ihlara Vadisi Turu yürüyüş turudur. Yaklaşık 2,5 saat yapılan yürüyüş ve çay molası sonrası Gizemli hikayesiyle ilgi çeken SELİME KATEDRALİ'ne tırmanıyoruz.Ordan da SELİME TÜRBESİ ziaretine geçiyoruz. Eğer vaktimiz güzelse extra GÜZELYURT (vakit kalırsa) turumuzu yaptıktan sonra, NARLI GÖL'de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Türk gecesi organizasyonuna ekstra katılabililer.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe

Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

Konaklama: Muşkara Cave Otel vb.

 

 

4.GÜN  (UÇHİSAR - AVANOS - PERİ BACALARI - AŞK VADİSİ )

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası AVANOS merkez turu yapıp, meşhur usta sunumuyla ÇÖMLEK ATÖLYESİ'nde çömlek yapımını esprili bir dille izleyip KIZILIRMAK (SALLANAN KÖPRÜ) serbest zaman veriyoruz. Ardından şapkalı peri bacaları olan ve dünyanın en büyük peri bacaları olan PAŞABAĞLARI PERİ BACALARI'na gidiyoruz. Burada peri bacaları oluşumunu rehberimizden dinledikten sonra şekil şekil kayaların bulunduğu Develi Vadi olan DEVRENT VADİSİ (HAYAL VADİSİ)'de peri bacaları arasında yürüyüş yapıyoruz. Ardından öğle yemeğine geçiyoruz ve testi kebabı menüsü yiyoruz. Burdan sonra Panaromik Göreme Tepesi'nde çay kahve molası veriyoruz. Burdaki molamız sonra Görkemli kayadan oluşan UÇHİSAR KALESİ ziyaretimiz ve 4 katlı peri bacası evi ziyaretmizi yapıp meşhur LOKUM VE KABAK ÇEKİRDEĞİ TADIMI yaptıktan sonra GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ'ne hareket ediyoruz. Burda freskleri inceleyip Eski Hristiyan kültürünü gördükten sonra, aşk vadisi'nde Panaromik fotoğraf çekmek için AŞK VADİSİ'ne gidip dönüş için harekete geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe

Öğle Yemeği: Tesiste Testi Kebabı menü (ekstra)

 

 

GEZİLECEK YERLER


 

 • Güvercinlik Vadisi
 • Nazar Boncuklu Ağaç
 • Onix Değerli Taş Atölyesi
 • Kaymaklı Yer Altı Şehri
 • Asmalı Konak
 • Şarap Mahzenleri
 • Ihlara  Vadisi
 • Selime Katedrali
 • Selime Türmesi
 • Narlı Göl
 • Kızılırmak
 • Paşa Bağları Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi
 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi

 

DÖNÜŞ: 17:00

VARIŞ: 05:00 (TRABZON)

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

 

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım ( Araç Detayları Uyarılar Kısmında yer Almaktadır )
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • Türk Gecesi, Balon Turu, Atv Turu, Gün Batımı Turu, Vb Turlar

 

 • 17 Ağustos 2018 Cuma  ( Bayram Turu )
 • 21 Ağustos 2018 Salı ( Bayram Turu )
 • 30 Ağustos Perşembe

 

 

MÜZEKART BİLGİSİ

 

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 3 Gece4 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 12 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.

 

 

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

 

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Otel fiyatı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

 

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.

Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.

Kapadokya Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. '

Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.

Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Bahar Gezileri’nde saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Bahar Gezileri misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 12 Kişidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

ÖĞLE YEMEĞİ DETAYLARI

 

Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir .

Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirlir.

 

 

TÜRK GECESİ

 

Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye`nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dahil) Türk gecesi Halayhan Restaurant`ta gerçekleşiyor. (Bölge yoğunluğu sebebiyle başka bir kaya oyma restaurantta gerçekleştirilebilir.)

Ekstra 70 TL

 

 

BALON TURU

 

Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

 

Anlaşmalı olduğumuz ve hiçbir aracının dahil olmadığı bütçenize uygun Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz yerleri sizin için tercih ediyoruz.

 

 

İKLİM ŞARTLARI

 

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

 

 

ULAŞIM

 

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.