KAPADOKYA TURU / 2 GÜN 1 GECE

rating
 • 450,00TL

Etiketler: Kapadokya Turu, Kültür Turu, Kapadokya

1. GÜN ( TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - ÇORUM - AVANOS İSTİKAMETİNDE HAREKET)

 

Hareket Noktaları: TRABZON: 18.00  /  GİRESUN: 20.00  /  ORDU: 21.00  /  SAMSUN: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Göreme’ye ulaşıyoruz.

 

 


2. GÜN (UÇHİSAR - KAYMAKLI - ÜRGÜP - ORTAHİSAR)

 

Sabah erken saatlerde Göreme'de (varsa) balon turlarını izliyoruz ve ardından tesiste açık büfe kahvaltı (ekstra olarak) alıyoruz. Kahvaltı sonrası vakit kaybetmeden Uçhisar Kalesi ile turumuza başlıyoruz. Uçhisar Kalesi'nin tarihi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra peri bacası şeklindeki bir eve konuk oluyoruz. Daha sonra Hititler ve Romalılar için önemli olan güvercinlerin yuvalarının bulunduğu vadiye Güvercinlik Vadisi'ne gidiyoruz. Orada kayalara oyulmuş güvercin yuvalarını gördükten sonra meşhur nazar boncuklu ağaçta fotoğraf çekip, Kapadokya el sanatları değerli taşlar atölyesine gidip taş ustalığı ve taşlar hakkında bilgi alıyoruz. Buradan da eski dönemlerde insanların savaşlardan ve soğuktan korunmak için yaptıkları bizi tarihin derinliklerine götürecek Kaymaklı Yeraltı Şehri'ne giriyoruz. Ardından açık büfe öğle yemeğimizi alıp Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp merkez, Ürgüp Asmalı Konak ve Şarap mahsenleri turumuzu yapıp günün yorgunluğunu atmak üzere kabak çekirdeği ve lokum ikramı yapıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra Günbatımı Turu, Türk Gecesi ve Gece Turumuza katılabilir.

 

Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)

Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü

Konaklama: KAPADOKYA

 


3. GÜN  (AVANOS - DEVRENT - GÖREME )

 

Sabah otelimizde açık büfe aldığımız kahvaltı sonrası rotamızı Peri Bacaları Vadisi'ne çeviriyoruz. Dünya'nın en büyük peri bacalarının bulunduğu Paşa Bağları'na gidiyoruz. Rehberimizin buradaki oluşumlar hakkında bilgi verdikten sonra serbest zamanda fotoğraflarımızı çekip, Avanos'ta meşhur çömlek atölyesine gidip, çömlek yapımı sunumu izliyoruz. Dileyen bir misafirimiz de ustamızla birlikte çömlek yapabilir. Burada geçirdiğimiz keyifli dakikalar sonrası Göreme'yi üstten görebileceğimiz hoş manzarası olana seyir terasında manzaraya karşı çay kahve molası veriyoruz ve ordan da Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidiyoruz. Burada bulunan Kilise ve Şapeller'i inceleyip İsa Peygamber'in hayatı ile ilgili frekslerin anlamlarını rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında meşhur yöresel testi kebabını tatmak üzere öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğini de aldıktan sonra Aşk Vadisi'ne gidip peri bacaları arasında yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Avanos merkez veKızılırmak'da verilen serbest zaman sonra dönüş için hareket ediyoruz.

KAHVALTI: Otelde açık büfe

ÖĞLE YEMEĞİ: Tesiste yöresel testi kebabı menü

 

 

GEZİLECEK YERLER

 

 • Uçhisar Kalesi
 • Güvercinlik Vadisi
 • Nazar Boncuklu Ağaç
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Ürgüp
 • Peri Bacaları Vadisi
 • Paşa Bağlar
 • Göreme Seyir Terası
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Kızılırmak

 

DÖNÜŞ: 17:00

VARIŞ: 05:00

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

 

 

·         Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

·         Açık Büfe veya Serpme 1 Sabah Kahvaltısı

·         Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 1 Akşam Yemeği

·         Lüks Araçlar ile Ulaşım ( Araç Detayları Uyarılar Kısmında yer Almaktadır )

·         Milli Park Giriş Ücretleri

·         Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

·         Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar

·         Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

·         1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • Türk Gecesi, Balon Turu, Atv Turu, Gün Batımı Turu, Vb Turlar
 • 17 Ağustos 2018 Cuma ( Bayram Turu )
 • 21 Ağustos 2018 Salı ( Bayram Turu )
 • 22 Ağustos 2018 Çarşamba ( Bayram Turu )
 • 23 Ağustos 2018 Perşembe (Bayram Turu) 
 • 24 Ağustos 2018 Cuma ( Bayram Turu )
 • 7 Eylül 2018 Cuma
 • 21 Eylül 2018 Cuma
 • 5 Ekim 2018 Cuma
 • 26 Ekim 2018 Cuma
 • 16 Kasım 2018 Cuma

 

 

MÜZEKART BİLGİSİ

 

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 1 Gece 2 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 12 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.

 

 

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

 

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Otel fiyatı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

 

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.

Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.

Kapadokya Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. '

Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.

Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Bahar Gezileri’nde saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Bahar Gezileri misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 12 Kişidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

ÖĞLEN YEMEĞİ DETAYLARI

 

Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir .

Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirlir.

 

 

TÜRK GECESİ:

 

Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye`nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dahil) Türk gecesi Halayhan Restaurant`ta gerçekleşiyor. (Bölge yoğunluğu sebebiyle başka bir kaya oyma restaurantta gerçekleştirilebilir.)

Ekstra 70 TL

 

 

BALON TURU

 

Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

 

Anlaşmalı olduğumuz ve hiçbir aracının dahil olmadığı bütçenize uygun Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz yerleri sizin için tercih ediyoruz.

 

 

İKLİM ŞARTLARI

 

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

 

ULAŞIM

 

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.