GÜNEYDOĞU TURU / 4 GÜN 2 GECE

rating
 • 600,01TL

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların 
Buluşma Noktasında Güneşin Doğuşuna Yolculuk...

 

 

1. GÜN   ( TRABZON – GİRESUN – ORDU – SAMSUN - SİVAS - KAYSERİ - MARAŞ İSTİKAMETİNDE HAREKET)

 

Hareket Noktaları: TRABZON: 16.00  /  GİRESUN: 18.00  /  ORDU: 19.00  /  SAMSUN: 21.00

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Maraş’a ulaşıyoruz.

 

 

2. GÜN   ( MARAŞ - ANTEP - ZEUGMA - HALFETİ )

 

Maraş'ta sabah saatlerinde aldığımız Serpme kahvaltı sonrası külahta dondurma alıyoruz ve Antep'e hareket ediyoruz. Antep'te önce ZEUGMA MÜZESİ ziyareti ardından hayvanat bahçesi, ANTEP KALESİ, zeytinyağı ve bakırcılar çarşısı gezilip HALFETİ'ye gidiyoruz. Burada öğle yemeği için alacağımız yöresel Haşhaşlı kebap menüsü ardından Bir zamanlar şehir olan ve sular altında kalan kırmızı toprağı ve kara gülleriyle meşhur Halfeti'de tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrası Peygamberler diyarı Urfa'ya gidiyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeği yedikten sonra URFA SIRA GECESİ için TARİHÎ KONUK EVİ'ne gidiyoruz.

 

Kahvaltı: Tesiste serpme kahvaltı (ekstra)

Öğle Yemeği: Tekne Turu ile yöresel kebap menü (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü

Konaklama: ŞANLIURFA

 

 

3. GÜN   ( BALIKLIGÖL - KAPALI ÇARŞI - GÖBEKLİ TEPE - HARRAN - KERPİÇ EVLER - DAYRÜL ZAFARAN - KASIMİYE MEDRESESİ - MARDİN )

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında peygamberler diyarı olarak bilinen Urfa'da BALIKLI GÖL HALİ-ÜL RAHMAN GÖLÜ ve CAMÎİ, AYN-I ZELİHA GÖLÜ HZ. İBRAHİM PEYGAMBER MAKAMI, Hz.İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığı yer, RIZVANİYE CAMÎİ, MEVLİD-İ HALİL CAMÎİ'ni ziyaret edip,KAPALI ÇARŞI, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve GÜMRÜK HAN'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan GÖBEKLİ TEPE'ye ulaşıyoruz. Dünya'da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Eyüp Peygamber’in çile çektiği mağarayı ziyaret ediyoruz ve dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu HARRAN'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; ULUCAMI KALINTILARI, HÖYÜK, şehir surları, kale, geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından, Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık - MARDİN şehrinde ilk gezi durağımız şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI oluyor. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek, Büyük İskender ve Pers Kralı Darius savaşına sahne olan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçlarını görüyor, yemyeşil sarmaşıkların altında yöreye özgü buz gibi ayranından içerek serinliyoruz. Dara harabelerinden ayrılarak Mardin'e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Firdevs Köşkünü görerek KASIMIYE MEDRESESİ'ne varıyoruz. Burada Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Öğle yemeğimizi Yöreye özgü lezzetler ile alıyoruz. Yemek sonrasında Şehir merkezine giderek burada Mardin Sokakları, İstiklal Mahkemesi, Sokul Bakar, Hasan Ayyar, Bakırcılar, Ulu Cami, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi, Zinciriye Medresesi gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Mardin çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe

Öğle Yemeği: Mardin tabağı menü (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü

Konaklama: MARDİN

 

 

4. GÜN   ( MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR - DİCLE )

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası MİDYAT’a geçiyoruz. MOR GABRİEL (Deyr-ül Umur) MANASTIRI,DEVLET KONUK EVİ, Tarihi Midyat sokakları ve gümüş telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsayan Midyat gezimizin ardından 2018 yılının sonlarında sular altında kalacak olan HASANKEYF’e hareket ediyoruz. Buradaki yerel bölge rehberlerin dilinden Hasankeyf’in tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yöresel yemeğimizi yedikten sonra Batman üzerinde DİYARBAKIR'a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ON GÖZLÜ KÖPRÜ, DİCLE NEHRİ, DİYARBAKIR SURLARI, ULU CAMÎİ ve SITKI TARANCI MÜZESİ’ni ziyaret edip dönüş için harekete geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe

Öğle Yemeği: Yöresel kebap menü (ekstra) 

 

DÖNÜŞ: 17:00

VARIŞ: 10:00

 

GEZİLECEK YERLER

 

 • Zeugma Müzesi
 • Antep Kalesi
 • Halfeti
 • Sıra Gecesi
 • Balıklıgöl
 • Hali-ül Rahman Gölü ve Camii
 • Ayn-ı Zeliha Gölü
 • Kapalı Çarşı
 • Göbekli Tepe
 • Ulu Camii Kalıntıları
 • Höyük
 • Deyrul Zafaran Manastırı
 • Kasımıye Medresesi
 • Mor Gabriel Manastırı
 • Hasankeyf
 • On Gözlü Köprü
 • Dicle Nehri
 • Diyarbakır Surları
 • Sıtkı Tarancı Müzesi

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım ( Araç Detayları Uyarılar Kısmında yer Almaktadır )
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve Yardımcı Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler dışındaki tüm öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • Halfeti Tekne Turu ve Sıra Gecesi
 • 17 Ağustos 2018 Cuma ( Bayram Turu )
 • 21 Ağustos 2018 Salı ( Bayram Turu )
 • 18 Ekim 2018 Perşembe
 • 25 Ekim 2018 Perşembe 

 

MÜZE KART BİLGİSİ

 

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

GENEL ŞARTLAR

 

Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 4 gün 3 gece olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

MÜZE KART

 

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Ofislerimizden veya Kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile Müze Kart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.

 

REHBER TAVSİYESİ

 

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız

 

ÖĞLE YEMEĞİ DETAYLARI

Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir.

Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirilecektir.

 

İKLİM ŞARTLARI

 

Orta Fırat Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü'ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C'nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm’dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü'nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C’nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500-600 mm’dir. Son zamanlarda Özellikle Diyarbakır çevrelerinde ekonomik anlamda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir.

 

ULAŞIM

 

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.