BATI KARADENİZ TURU / 4 GÜN 2 GECE

rating
 • 749,00TL

1. Gün   (TRABZON – GİRESUN – ORDU – SAMSUN – BOLU İSTİKAMETİNDE HAREKET)

 

 

Hareket Noktaları: TRABZON: 19.00  /  GİRESUN: 21.00  /  ORDU: 22.00  /  SAMSUN: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Bolu'ya ulaşıyoruz.

 

 

2. Gün   (YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI – ABANT GÖLÜ – GÖLCÜK GÖLÜ – TERMAL KAPLICA)

Tesiste aldığımız kahvaltı sonrası Bolu Yedigöller Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Burada yedigöller yürüyüşümüzü yaptıktan sonra, yan yana büyüyen iki ağacın yukarıda birleşmesi ile oluşmuş ve üçgen şeklini almış Pisagor Ağacı'nı görüyoruz. Ardından öğle yemeğini yemek üzere Bolu Merkeze geçiyoruz. Yöresel Bolu lezzetlerinden oluşan menümüzü aldıktan sonra Yerleşmek üzere otele geçiyoruz. Vakit kaybetmeden Bolu Abant Gölü'ne yol alıyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası, Yapay göl olan Gölcük Gölü'ne gidiyoruz. Buradaki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra yol üstünde bulunan kaplıcalara gidiyoruz. Ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Tesiste serpme kahvaltı (ekstra)

Öğle yemeği: Tesiste yöresel menü (ekstra)

Akşam yemeği: Otelde acık büfe veya Set Menü

Konaklama: BOLU

 

 

3. Gün   (DEVREK – AMASRA MÜZESİ – AMASRA KALESİ – TAVŞAN ADASI)

Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Zonguldak Devrek'e geçiyoruz. Burada el yapımı bastonların yapılış hikayesini ve özelliklerini öğrenip Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola'' dediği ve Dünyanın gözbebeğine benzettiği Amasra'ya geçiyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Amasra Kalesi ve Cenevizlilerden kalma eserlerin bulunduğu Amasra Müzesi'ne gidiyoruz. Ardından Gümüşçüler ve Çiniciler çarşısı ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Tavşan Adası Tekne Turu’na ekstra katılabilirler. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde açık büfe veya Set  Menü

Öğle yemeği: Tesiste alakart menü (ekstra)

Akşam yemeği: Otelde set menü veya Açık Büfe

Konaklama: SAFRANBOLU


 

 

4. Gün   (AĞAÇ TÜNELİ – CAM TERAS – KANYON – ESKİ ÇARŞI – KASTAMONU)

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Giderken yol üstünde ağaçların birleşerek oluşturduğu tünellerden geçiyoruz ve fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu İncekaya Kanyonu üzerinde bulunan cam terasa gidip manzaranın tadını çıkarıyoruz. Buradaki gezimiz sonrası kanyon içinde küçük bir yürüyüş yapıyoruz ve Safranbolu Eski Çarşı'ya geçiyoruz. Burada yöresel Safranbolu lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra eski bir konağı ziyaret ettikten sonra Cinci Hanı gezisi ve lokum ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Vaktimiz güzelse Kastamonu Merkez'de serbest zaman verip dönüş için hareket ediyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe veya Set Menü

Öğle yemeği: Tesiste yöresel menü (ekstra)

 

 

GEZİLECEK YERLER

 

 • Yedigöller Milli Parkı
 • Pisagor Ağacı
 • Abant Gölü
 • Gölcük Gölü
 • Termal Kaplıca
 • Devrek
 • Amasra
 • Amasra Kalesi
 • Amasra Müzesi
 • Tavşan Adası
 • Ağaç Tüneli
 • Cam Teras
 • Kanyon
 • Eski Çarşı

 

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

 

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe Veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe Veya Set Menüden oluşan 2 akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Araç Detayları Uyarılar Kısmında Yer Almaktadır)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü içerisindeki Tüm İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar

 • 26 Eylül 2019 Perşembe
 • 3 Ekim 2019 Perşembe 
 • 17 Ekim 2019 Perşembe
 • 31 Ekim 2019 Perşembe

MÜZE KART BİLGİSİ

 

Müze kart tur fiyatına dâhil değildir (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde müze kart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müze kart ekletebilirler. Satış esnasında müze kart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müze kart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır, bu durumlarda fiyat farkı  olursa misafirlerimizden talep edilebilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 1 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.

Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

 

REHBER TAVSİYESİ

 

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

 

İKLİM ŞARTLARI

 

Dört mevsimi yağışlı olabilen genelde ılıman bir iklim tipidir. Cephe ve orografîk yağışlar hâkimdir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C'ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C'ın üzerindedir. Zaman zaman kuzeybatıdan gelen soğuk hava kütleleri bölgeyi etkilese de bu etki bölgenin doğusuna gidildikçe kaybolur. Bölge coğrafî özelliklerine göre, sıcaklık ve yağış bakımından değişiklikler göstermektedir. Karadeniz üzerinden gelen serin ve nemli havanın Kuzey Anadolu Dağları boyunca yükselmesi ile yağışlar meydana gelir. Doğu Karadeniz Bölümü'nde yüksekliğin fazla olması nedeniyle en fazla yağış bu bölümde görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 2000 mm'dir (Rize 2300 mm. Bölge genelinde yıllık yağış miktarı özellikle Doğu Karadeniz Bölümü'nde 2000 mm'nin üzerine çıkabildiği gibi Orta Karadeniz Bölümü'nde 600 mm'ye kadar düşebilmektedir.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Bahar Gezileri’nde saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Bahar Gezileri misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 14 Kişidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffaka namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

 ULAŞIM

 

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.